Nový pasažier v Bostone
Dnešný deň sme začali v Brattleboro vo Vermonte, kde sme prenocovali, pokračovali sme cez dva nové štáty, New Hampshire a Maine, a vstúpili sme do Massachusetts. Štyri štáty za jeden deň 😊 Dnes ráno snáď mrzlo, lebo bola strašná zima, a preto sme raňajky odložili na neskôr. Vybavili sme zopár praktických vecí, povysávali auto a kúpili palivo do variča. Obed sme si uvarili na odpočívadle a potom zamierili do Bostonu.
Na autobusovú stanicu South Station nám to trvalo dve hodiny. Vyzdvihli sme tam Geirovu dcéru Helenu. Prišla autobusom z New Yorku, kde vtedy študovala. V centre sme sa trochu rozhliadli a sledovali protesty, ktoré sa konali vo viacerých častiach mesta. Ľudia protestovali proti chudobe a za mier, čo sme neskôr zažili vo viacerých amerických mestách. V takom veľkom meste, akým je Boston, sme museli ochutnať miestne špeciality. V The Hub Pub sme si objednali samé dobroty a ochutnali miestne pivo z Bostonu, Samuel Adams. Vonku bola už zima, ale ľuďom to nevadilo, niektorí nemali na sebe skoro nič a žúr bol v plnom prúde.
Boston je hlavným a najväčším mesto štátu Massachusetts a zároveň neoficiálnym hlavným mestom celého regiónu Nové Anglicko. Má asi 675 000 obyvateľov (5,6 milióna v metropolitnej oblasti). Boston sa nachádza v zálive Massachusetts Bay a v delte rieky Charles pri Atlantickom oceáne. Založili ho anglickí puritáni v roku 1625 a v roku 1630 ho pomenovali po Bostone v Anglicku. Malo veľký význam pre obchod s Európou, Afrikou a Západnou Indiou.
V Cambridgi kúsok od mesta sa nachádza niekoľko známych univerzít ako Harvard a MIT (Massachusetts Institute of Technology), vďaka ktorým je Boston jedným z popredných miest na svete v oblasti vzdelávania, výskumu a technológií.
Massachusetts sa oficiálne volá Commonwealth of Massachusetts a má bohatú históriu. Bol jedným z prvých štátov, ktoré zakázali otroctvo, a aj Boston sa preslávil udalosťami, ktoré viedli k vojne za nezávislosť od Británie. Bostonský čajový večierok (Boston Tea Party) v roku 1773 bol vzburou, kedy sa obyvatelia prezliekli za Indiánov, uniesli loď a potopili 342 debien (45 ton) čaju. Protestovali proti zvýšeniu dane na čaj, ktoré požadovala Veľká Británia. Východoindická spoločnosť mala monopol na dovoz čaju, a kvôli ekonomickým problémom vraj musela zvýšiť dane. Ale daň v skutočnosti zvýšili kvôli financovaniu kráľovho luxusného života.